Home » Cvičení pro děti od 18m do 3 let

Cvičení pro děti od 18m do 3 let

 

 

 

 

 

Cílem kurzu cvičení rodičů s dětmi je všestranný rozvoj motorických dovedností a motivace dětí k pohybu již v raném věku. Dostatek příležitostí k pohybovým aktivitám a novým zkušenostem příznivě působí na psychomotorický vývoj dětí a zvyšuje také sociální stabilitu.

Ke správnému vývoji dětí je nutné velké množství podnětů (ze svalů, smyslů, změn poloh těla). Různými druhy pomůcek budeme motivovat děti k pohybu, rozvíjet jemnou motoriku, vnímání barev a tvarů. Cvičení budou doprovázet básničky a písničky k rozvoji řeči, vnímání rytmu. Při jednotlivých aktivitách asistuje dítěti rodič, který ho motivuje k činnosti, se kterou mu napomáhá.

Počet dětí ve skupině: 4-8

Délka kurzu: cvičíme od října do května, červen po dohodě

Místo konání: Rodinné Centrum Sokolnice, Masarykova 35

Začátek kurzu: v úterý 3. října 2017 od 9.30 do 10.30 (ukázková hodina 26. září)

Cena kurzu: 30 Kč za vstup, neregistruje se, prostě přijďte

Lektorka: Mgr. Petra Kosečková

Jako fyzioterapeutka jsem po studiích i během nich pracovala a cvičila jen s dospělými. Po narození dcery se  můj svět otočil o 180 stupňů, a s tím přišly i nové výzvy. Jednou z nich je i cvičení  s dětmi v centru. Baví mě sledovat jejich radost z pohybu a z objevování nových dovedností. Poznávání toho, co malé děti zvládnou a co je zaujme, je často velkým překvapením.