Home » Keramika pro předškoláky

Keramika pro předškoláky

Modelování a sochání z hlíny příznivě rozvíjí výtvarné cítění, procvičuje jemnou motoriku a schopnost soustředění. Pomáhá dětem tvořivou formou hlouběji poznávat sama sebe a své možnosti, rozvíjet kreativitu, fantazii i schopnost experimentovat a uvolnit se.

V jednotlivých lekcích se děti postupně seznámí se základními technikami zpracování hlíny, s použitím nejrůznějších pomůcek, jako jsou např. váleček, různá vykrajovátka, struny, rádýlka, houby, štětce či špachtle. Děti se naučí, jak zpracovat svůj nápad s využitím vlastní kreativity až k dokončenému výrobku, který se může stát dekorací nebo pěkným a vítaným dárečkem.

keramika-slider

Keramika pro předškoláky

Keramický kroužek určený dětem od 4 do 7 let.

Co s sebou: zástěrku nebo starší oblečení

Počet dětí ve skupině: 3-5

Délka lekce: 26 (+ max 4) hodiny á 45 minut vždy ve čtvrtek od 16.00 do 16:45 (I. pololetí 11 lekcí, II. pololetí 15 lekcí), výuka probíhá od října do prosince, resp. května, v lednu a červnu jsou náhrady, v případě, že nejsou v lednu náhrady, se za leden doplácí

Místo konání: Rodinné Centrum Sokolnice, Masarykova 35

Začátek kurzu: 5. října 2017 v 16.00

Cena: 880 Kč (11 lekcí á 80 Kč) za I. pololetí pro členy RCS, 968 Kč pro nečleny, 1200 Kč (15 lekcí á 80 Kč) za II. pololetí, 1320 Kč pro nečleny (lze platit čtvrtletně), maximální doplatek za leden 320 Kč pro členy, 352 Kč pro ostatní

Registrace: zde

Lektorka: Petra Linhartová

Jsem maminkou dvou malých dětí a práce s dětmi mě baví – jsou hravé, spontánní a otevřené :-). Ke keramice jsem se dostala při škole v „ZUŠce“ a potom až s druhým dítětem v době, kdy RC otevřelo kurz keramiky pro předškolní děti. Od malička moc ráda tvořím. Je to relax, u kterého mizí svět kolem – všechny starosti a strasti. Mám ráda ten pocit, když mi pod rukami vzniká něco nového a pokud to někomu dalšímu udělá radost, tak je to ještě větší potěšení.