Home » Výchova je IN

Výchova je IN

DEVATERO ÚSPĚŠNÉHO RODIČE

Devatero úspěšného rodiče je ucelený zážitkově-vzdělávací kurz. Skládá se z devíti vzájemně provázaných lekcí a je veden odborným lektorem s pedagogickým nebo psychologickým vysokoškolským vzděláním a vlastní rodičovskou zkušeností.

Je určen pro rodiče i prarodiče, kteří se zajímají o moderní trendy ve výchově, kteří si občas nevědí rady s výchovou dětí anebo prostě jen chtějí zlepšit celkovou atmosféru v rodině a partnerských vztazích.

Z kurzu si účastníci odnášejí konkrétní techniky a praktické návody pro zlepšení vztahů v rodině a pro takové pojetí výchovy, v němž z dětí krok za krokem vyrůstají lidé, kteří jsou samostatní, zodpovědní, sebejistí, kreativní, pohodoví a připravení se setkat s různými životními nástrahami a zdravě se s nimi vypořádat.

Kurz vychází z podobného programu, který již po desetiletí účinně funguje v Kanadě a který je postaven na základech individuální psychologie Alfreda Adlera.

Rozložení kurzu do lekcí:

1. Principy rodičovství založeného na demokratickém výchovném stylu

2. Výchovné stereotypy převzaté z původní rodiny

3. Cíle nevhodného chování dětí

4. Posílení sebeúcty a sebedůvěry dítěte

5. Přijímání dětských emocí

6. Vyjadřování vlastních emocí

7. Nastavení řádu a pravidel v rodině

8. Alternativní přístup k řešení konfliktních situací

9. Výchova jako dům s pevnými základy

Vzhledem k logické návaznosti jednotlivých témat a z dlouhodobé zkušenosti s vedením skupin, půjde absolvovat pouze celý kurz a ne pouze jednotlivá témata. Po prvním setkání se skupina uzavře a už nebude možné přijímat nové členy.

Termíny: 25.10., 15.11., 29.11.,13.12.2017, 10.1., 24. 1., 14. 2. a 28.2. 2018

Čas setkání: od 16:30 do 18:30 hodin (hlídání dětí zajištěno)

Místo konání: Rodinné Centrum Sokolnice, Masarykova 35

Cena za celý kurz: 560 Kč (kurz je podpořen MPSV a JMK)

Přihlášky: ZDE nebo na info@rodinnecentrumsokolnice.cz a 735 207 303

Maximální počet účastníků: 12 osob.

Lektorka: Mgr. Gabriela Vybíralová – pedagožka. Doprovázení a vzdělávání rodičů a osob, které pracují s dětmi, se intenzivně věnuje od roku 2010. Má bohaté zkušenosti s vedením uzavřených rodičovských nebo pěstounských setkání a s vedením seminářů pro stejnou cílovou skupinu. Osobně doprovázela a vzdělávala více jak 650 rodičů, pěstounů aj. Společně s manželem vychovává tři dospívající děti.