Home » LiStOVáNí a knižní bazar

LiStOVáNí a knižní bazar

V rámci Světového dne knihy a autorských práv jsme pro Vás ve spolupráci se Základní školou připravili dvě scénická čtení v podání projektu LiStOVáNí.

Ptáte se co je scénické čtení? Je to divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který velice poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby. Svým pojetím si klade za cíl posluchače knihou oslovit a obzvláště u žáků a studentů probudit zájem o čtení a sebevzdělávání. Snaží se být pomocníkem pedagogů a rodičů v motivaci dětí ke čtení knížek. Za šíření čtení a čtenářství má také záštitu Ministerstva školství. Za mimořádný přínos v oblasti propagace čtenářství získalo LiStOVáNí cenu Nadace Český literární fond.

ZAHRADA

Ve chvíli, kdy se otevře stará rezavá branka, vstoupíte s pěti kluky do legendární Zahrady.

Knížka Zahrada výtvarníka Jiřího Trnky patří mezi díla, která léta oslovují děti stejně jako dospělé. Má své kouzlo, poezii i humor. Pohádku Trnka nejen ilustroval, ale sám i napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné zahrady, kde potkají starého moudrého trpaslíka, zlomyslného kocoura a odhalují rozličná tajemství.

neděle 23. dubna v 11.00 hodin v aule Základní školy Sokolnice

Vstupné: 50 Kč

LICHOŽROUTI

Lichožrout je nejobratnější lupič ponožek, který nebyl ještě nikdy dopaden.

Možná i vám se včera nebo právě v této chvíli ztratila ponožka. Kdo za to může? Lichožrout! Záhadný tvor, který žere ponožky a z párů dělá licháče. Jejich tajemný svět zrcadlí napínavý a vtipný příběh jedné lichožroutí rodinky, starého mládence pana Vavřince a malého nešiky lichožrouta Hihlíka.

neděle 23. dubna ve 13.00 hodin v aule Základní školy Sokolnice

Vstupné: 50 Kč

KNIŽNÍ BAZAR

Hromadí se Vám doma přečtené knihy a nechcete je vyhodit? Dejte knihám druhou šanci a podpořte dobrou věc. Přineste knihy na náš knižní bazar, kde je za symbolickou cenu prodáme a za peníze z prodeje pozveme nějakého dětského spisovatele do naší místní knihovny na autorské čtení.

Příjem knih: od 18. do 21. dubna v základní škole vždy od 15 do 16 hodin u paní školnice nebo mohou děti přinést knihy do školy a odevzdat je paní učitelce Žilkové.

Knižní bazar: 23. dubna od 10:30 do 14:30 hodin

Fotky