Home » Čteme dětem

Čteme dětem

Předčítání má pro emocionální vývoj dítěte a formování jeho komunikačních schopností a návyku číst si v dospělosti obrovský význam. Vědci i praktikové shodně tvrdí, že pravidelné předčítání učí dítě jazyku a myšlení, rozvíjí jeho paměť a obrazotvornost, obohacuje ho o vědomosti a vzorce morálního chování, posiluje jeho sebevědomí. A právě proto jsme připravili projekt ČTEME DĚTEM. Pokusíme se zasít semínko lásky ke čtení a knihám do tak úrodné půdy jako jsou malé děti.

Za podpory místní knihovny pravidelně dětem předčítáme knížky generacemi prověřené, ale i žhavé novinky. Knížky předčítají služební babičky a dědečkové. A na děti vždy čekají také zábavné úkoly a tvoření.

Valerie Thomas, Paul Korky: Čarodějka Winnie

v pátek 13. října od 17 do 18 hodin budeme v místní knihovně opět předčítat dětem a také společně tvořit. Tentokrát se vydáme do zvláštního domečku jedné čarodějnice. Čarodějka Winnie hospodaří ve svém domečku spolu s kocourem Wilburem, a jak si tam tak spolu žijí, zažívají různá nečekaná dobrodružství. Ne vždycky všechno ovšem dopadne tak, jak si představují, protože neberou v úvahu úplně všechny důsledky jediného kouzelného slovíčka abrakadabra! Naštěstí vždycky všechno dobře dopadne, i když se v zahradě zničehonic vynoří drak nebo když se úplně zjančí létající koberec.

Program je určen dětem od 4 do 7 let

Plakát